Rate this post

شکلات تخته‌ای کاکائو یکی از شکلات‌های کاربردی و خوشمزه است. این شکلات معمولاً به‌عنوان مواد اولیه در صنایع غذایی و جهت تولید محصولات غذایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین شکلات‌های تخته‌ای را می‌توان به‌عنوان میان وعده مورداستفاده قرار داد. شکلات‌های تخته‌ای به روش‌های مختلف توسط کمپانی‌ها و شرکت‌های متعدد تولید می‌شوند. باید توجه داشت که شکلات‌های تخته‌ای در چندین نوع مختلف تولید می‌شوند. مدل کاکائویی این شکلات از فروش بیشتری برخوردار بوده و در انواع برندهای ایرانی و خارجی عرضه می‌شود.

شکلات تخته‌ای کاکائو

طرز تهیه شکلات تخته‌ای کاکائو در منزل

شکلات تخته‌ای را می‌توان در منزل و با روش ساده نیز تهیه کرد. طرز تهیه شکلات تخته‌ای کاکائو در منزل دارای چندین مرحله است. مرحله اول آب‌کردن کره قنادی یا کره کاکائو است. برای این کار بهتر است کره را روی حرارت آب جوش کتری یا سماور قرار داده تا با بخارآب ذوب شود. در مرحله دوم پودر قند را در طرفی جداگانه الک کرده و پودر کاکائو الک ده را نیز به آن اضافه می‌کنیم. در مرحله سوم و پس از خنک شدن کره قنادی آن را به پودر کاکائو و پودر قند اضافه می‌کنیم.

در مرحله چهارم باید مواد به‌دست‌آمده را با قاشق یا همزن به‌خوبی مخلوط کرده تا موادی یکدست به دست آید. سپس ماده به‌دست‌آمده را بر روی قالب‌های سیلیکونی می‌ریزیم. در مرحله آخر باید ماده شکلات را با قالب به مدت 30 دقیقه در فریزر قرار داد. این کار موجب می‌شود؛ شکلات شکل بگیرد. پس از گذشت 30 دقیقه می‌توانید شکلات را از فریزر خارج کرده و مورداستفاده قرار داد.

شکلات تخته‌ای کاکائو که در منزل تهیه می‌شود کاملاً سالم بوده و دارای ماده افزودنی نمی‌باشد. از این شکلات می‌توان به‌عنوان میان وعده کودکان استفاده کرد. البته باید توجه داشت که مصرف بی‌رویه هر نوع شکلاتی ممکن است برای سلامتی افراد و به‌ویژه کودکان مضر باشد.

شکلات تخته‌ای کاکائو | تهیه شکلات تخته ای

قیمت شکلات تخته‌ای کیلویی

شکلات‌های تخته‌ای دارای انواع متنوعی بوده و در بسته‌هایی با وزن‌های مختلف در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. قیمت شکلات تخته‌ای کیلویی در بازار مناسب است. این شکلات‌ها در کارتن‌هایی با وزن‌های مختلف به فروش می‌رسند. البته شکلات تخته‌ای گرمی نیز در بازار موجود است.

معمولاً قیمت شکلات تخته‌ای کاکائو بیشتر از شکلات‌های تخته‌ای میوه‌ای است. البته باید توجه داشت که نوع شرکت تولیدکننده شکلات بر میزان قیمت آن مؤثر می‌باشد. مثلاً شکلات‌های خارجی با نرخ ارز در نوسان هستند. همچنین هزینه حمل‌ونقل می‌تواند بر میزان قیمت این محصولات مؤثر باشد. به‌طورکلی هنگام ثبت سفارش از طریق تماس با نمایندگی‌ها می‌توان در جریان آخرین قیمت شکلات تخته‌ای قرار گرفت.

شکلات تخته‌ای کاکائو | قیمت شکلات تخته ای

صادرات شکلات تخته‌ای به عراق

شکلات تخته‌ای ایرانی از درجه کیفی بسیار بالایی برخوردار است. این شکلات در بازارهای ایران و سایر کشورها از استقبال بالایی برخوردار است. ازاین‌رو با تولید و صادرات شکلات تخته‌ای می‌توان سود خوبی را کسب کرد. شکلات تخته‌ای کاکائو یکی از محصولات صادراتی محسوب می‌شود. این شکلات به کشورهای مختلفی عرضه می‌شود.

صادرات شکلات تخته‌ای به عراق توسط مراکز بازرگانی مختلفی انجام می‌شود. عراق یکی از مقصدهای اصلی صادرات شکلات ایرانی محسوب می‌شود. شکلات‌های تخته‌ای در طعم‌های مختلفی به عراق صادر می‌شوند. البته تقاضا برای شکلات تخته‌ای کاکائویی بیشتر است. جهت صادرات این محصول کافی است شکلات تخته‌ای را با تناژ و مقدارهای بالا خریداری کرده و در اختیار مراکز بازرگانی عراقی قرار داد.

شکلات تخته‌ای کاکائو | صادرات شکلات

مرکز تولید و توزیع شکلات تخته‌ای

تولیدکنندگان شکلات‌های تخته‌ای با نام‌های تجاری مختلفی فعالیت دارند. برخی از این مراکز تولیدی از چندین سال سابقه درخشان برخوردارند. [box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]مجموعه سورن یکی از بزرگ‌ترین مرکز تولید و توزیع شکلات تخته‌ای محسوب می‌شود.[/box] سورن شکلات تخته‌ای کاکائو و میوه‌ای موردنیاز کارخانجات، قنادی‌ها، کافی‌شاپ‌ها و سایر مراکز را با هر تناژ و به شکل عمده تأمین می‌نماید. همچنین این مرکز درزمینهٔ صادرات انواع شکلات تخته‌ای نیز فعالیت دارد. محصولات سورن از بهترین طعم و کیفیت برخوردار هستند.

شکلات تخته‌ای کاکائو | توزیع شکلات تخته ای

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای