Rate this post

پودر کاکائو مخصوص قنادی در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شود. پودر کاکائو یکی از محصولات مشتق شده از دانه درخت کاکائو می‌باشد. درخت کاکائو در نقاط مختلفی از جهان کشت می‌شود. دانه‌های کاکائو برای تهیه محصولات مختلفی استفاده می‌شود که پودر کاکائو یکی از آن‌ها می‌باشد. بیشترین استفاده پودر کاکائو در تولید شیرینی و شکلات و سایر محصولات قنادی است. به همین دلیل قنادی‌ها یکی از مصرف‌کنندگان اصلی پودر کاکائو شناخته می‌شوند. در این مطلب با انواع پودر کاکائو مورداستفاده قنادی‌ها و برندهای مرغوب آن آشنا خواهید شد.

پودر کاکائو مخصوص قنادی

پودر کاکائو قلیایی شده قنادی M 1%

پودرهای کاکائویی که در جهان تولید می‌شوند دارای دو نوع طبیعی و قلیایی شده هستند. پودرهای کاکائو طبیعی دارای طعم و عطر تندی هستند و طی مراحل تولید کمترین دست‌کاری بر روی آن‌ها انجام می‌گیرد. معمولاً به این پودر کاکائو افزودنی اضافه نمی‌شود. در مقابل پودر کاکائو قلیایی شده با استفاده از مواد افزودنی میزان اسیدیته آن را کاهش داده و به همین دلیل بو و طعم ملایمی دارد. این پودر کاکائو دارای رنگی تیره می‌باشد.

پودر کاکائویی که برای قنادی‌ها استفاده می‌شود از نوع قلیایی شده می‌باشد. پودر کاکائو قلیایی شده قنادی M 1% داری ویژگی‌های زیر می‌باشد:

  • دارا بودن درصد چربی 10 تا 12
  • دارا بودن رنگ قهوه‌ای تیره یا قهوه‌ای قرمز
  • دارا بودن طعم و عطر ملایم و دلپذیر

این نوع پودر کاکائو در بسته‌بندی‌های مختلفی عرضه می‌شود. بیشتر قنادی‌ها پودر کاکائو مخصوص قنادی را در بسته‌های 20 و 25 کیلویی خریداری می‌نمایند.

پودر کاکائو مخصوص قنادی | پودر کاکائو قلیایی

برندهای معروف پودر کاکائو مورداستفاده قنادی

قنادی‌های ایران پودر کاکائو را بیشتر در برندهای خارجی خریداری می‌کنند. چراکه در کشور ایران تولید پودر کاکائو بسیار محدود می‌باشد. برندهای خارجی نیز بسیار متنوع بوده و از قیمت‌های متفاوتی نیز برخوردارند. برخی از برندهای معروف پودر کاکائو مورداستفاده قنادی عبارت‌اند از:

در میان تمامی برندهای ذکرشده پودر کاکائو آلتین مارکا دارای قیمت مناسب‌تری بوده و بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد علت این امر نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران و کاهش هزینه‌های وارداتی می‌باشد. پودر کاکائو آلتین مارکا جزء پودر کاکائو مخصوص قنادی است. این محصول دارای کدهای مختلفی بوده که کدهای اس 8 و اس 9 بیشترین استفاده را در قنادی‌ها دارند.

پودر کاکائو مخصوص قنادی | برندهای معروف پودر کاکائو

تشخیص پودر کاکائو مرغوب قنادی

تشخیص پودر کاکائو مرغوب قنادی باید توسط فرد متبحر و متخصص انجام گیرد. بااین‌حال بهتر است پودر کاکائو مخصوص قنادی دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • نباید در آن لکه‌های سفید وجود داشته باشد. رنگ این پودر کاکائو بهتر است به شکل یکدست قهوه‌ای باشد.
  • بو و عطر پودر کاکائو نباید خیلی تند و زننده باشد. پودرهای کاکائو دارای بوی ملایم انتخاب مناسبی هستند.
  • پودر کاکائو مرغوب قنادی نباید پس از حل شدن در آب بوی شیر و شکر بدهد.
  • رنگ پودر کاکائو قنادی نیز معمولاً تیره می‌باشد.
  • درصد چربی پودر کاکائو قنادی بهتر است بین 10 تا 12 درصد و رطوبت آن M 1%  باشد. حتماً هنگام خرید به درصد چربی پودر کاکائو توجه داشته باشید.

پودر کاکائو مخصوص قنادی | تشخیص پودر کاکائو مرغوب

قیمت پودر کاکائو قنادی

قیمت پودر کاکائو قنادی با توجه به نوع کمپانی تولیدکننده آن متفاوت است. مثلاً پودرهای کاکائو هلندی و اسپانیایی قیمت بیشتری در بازار دارند. وزن پودر کاکائو نیز بر میزان قیمت آن مؤثر است. در خریدهای با تناژ بالا هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد. نحوه سفارش پودر کاکائو نیز بر میزان قیمت آن مؤثر است. پودر کاکائو مخصوص قنادی را به شکل مستقیم و بدون واسطه از بازرگانی‌ها و مراکز واردکننده خریداری نمایید.

پودر کاکائو مخصوص قنادی | قیمت کاکائو

خرید عمده پودر کاکائو مخصوص قنادی

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]خرید عمده پودر کاکائو مخصوص قنادی را می‌توانید از طریق مجموعه بازرگانی سورن انجام دهید.[/box]سورن واردکننده بهترین برندهای پودر کاکائو قنادی است. محصولات سورن دارای مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند.

پودر کاکائو مخصوص قنادی | خرید عمده پودر کاکائو

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای