Rate this post

 

پودر کاکائو یکی از مواد اولیه صنعت شکلات‌سازی است. این پودر دارای ارزش غذایی بالایی است و علاوه بر طعم دهی محصولات غذایی برای سلامتی نیز مفید است. موارد مصرف پودر کاکائو گسترده است. از این پودر در تولید شکلات، شیرینی، کیک، بستنی، نوشابه و برخی از مواد لبنی استفاده می‌شود. پودر کاکائو محصول کشورهای مختلفی است. در بازار انواع برندهای ایرانی و خارجی پودر کاکائو موجود است. این پودر دارای دو نوع پودر کاکائو طبیعی و پودر کاکائو آلکالایز است. هرکدام از این پودرها دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی می‌باشند.

تشخیص پودر کاکائو مرغوب

تشخیص پودر کاکائو مرغوب

ازآنجایی‌که تعداد پودرهای کاکائو تقلبی بازار افزایش‌یافته است؛ بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تشخیص پودر کاکائو مرغوب کاری ناممکن و دشوار است. پودر کاکائو اصل دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاصی است که با در نظر گرفت این ویژگی‌ها می‌توان پودرهای کاکائو تقلبی را شناسایی کرد. پودر کاکائو مرغوب رطوبت خیلی کمی دارد. این پودر نرم است و معمولاً رنگ آن روشن می‌باشد. البته برخی از انواع پودرهای کاکائو اصل نیز وجود دارند که دارای رنگی تیره هستند. مزه پودر کاکائو اصل و مرغوب خیلی تلخ نیست. این پودر کاکائو از درصد چربی بین 10 تا 22 برخوردار است و درصورتی‌که میزان چربی پودر کاکائو از این مقدار کمتر یا بیشتر باشد؛ ممکن است پودری نامرغوب و بی‌کیفیت را خریداری کرده باشید.

تفاوت پودر کاکائو طبیعی و قلیایی NATURAL

تفاوت پودر کاکائو طبیعی و قلیایی

همان‌طور که گفته شد پودر کاکائو دارای دو نوع طبیعی و آلکالایز است. تفاوت پودر کاکائو طبیعی natural و قلیایی در مراحل تولید، مزه و بوی آن می‌باشد. در تولید پودر کاکائو طبیعی به آن ماده افزودنی اضافه نمی‌شود و پس از گرفتن چربی موجود در دانه‌های کاکائو، دانه‌ها خردشده و به‌عنوان پودر کاکائو مورداستفاده قرار می‌گیرند. پودر کاکائو طبیعی دارای مزه‌ای‌ترش و تند است و رنگ آن روشن است. این پودر خاصیتی اسیدی دارد و PH آن بین 5 تا 6 است. پودر کاکائو قلیایی یا آلکالایز در طی مراحل تولید بوداده می‌شود. به این پودر مواد افزودنی مانند پتاسیم کربنات اضافه می‌شود. به همین دلیل از میزان طعم ترش آن کاسته شده و رنگ آن تیره می‌باشد. PH پودر کاکائو آلکالایز حدوداً 7 است.

قیمت خرید پودر کاکائو فله‌ای

قیمت خرید پودر کاکائو فله‌ای

قیمت خرید پودر کاکائو فله‌ای کمتر از میزان قیمت خرید جزئی است. بااین‌حال قیمت پودرهای کاکائو با توجه به نوع آن، درصد چربی، برند و نوع کشور تولیدکننده متفاوت است. اگر این پودرها را به‌صورت مستقیم از تولیدی‌ها و واردکنندگان پودر کاکائو خریداری نمایید؛ با حذف واسطه‌های فروش هزینه کمتری متقبل خواهید شد. سورن انواع پودر کاکائو طبیعی natural و اصل را به‌صورت عمده و با کمترین قیمت به فروش می‌رساند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای