Rate this post

 شکلات چیپسی قنادی

شکلات چیپسی قنادی  یا لقمه های شکلاتی تکه های کوچک شکلات شیرین شده هستند که به عنوان یک ماده در تعدادی از دسرها (به ویژه کوکی ها و کلوچه های چیپسی شکلاتی) در ترکیب دنباله دار و کمتر در برخی از غذاهای صبحانه مانند پنکیک استفاده می شود. آنها اغلب به شکل قطره ای با پایه های دایره ای مسطح تولید می شوند. انواع دیگری از چیپس های شکلاتی شکل بلوک های مستطیلی یا مربعی دارند. آنها در اندازه های مختلف، معمولا کمتر از ۱۰ میلی متر قطر موجود هستند.

 شکلات چیپسی قنادی

تاریخچه پیدایش چیپس های شکلاتی

چیپس های شکلاتی با اختراع بیسکویت های چیپسی شکلاتی در سال ۱۹۳۷، زمانی که روث گریوز ویکفیلد از مسافرخانه Toll House در ویتمن، ماساچوست، تکه های خرد شده یک نوار شکلات نستله را به دستور پخت کوکی اضافه کرد، ایجاد شد. (کوکی‌های Toll House از نام تجاری نستله از نام مسافرخانه نامگذاری شده‌اند.)چیپس های شکلاتی موفقیت بزرگی داشتند و در سال ۱۹۳۹ ویکفیلد با نستله موافقت کرد تا دستور پخت خود را به بسته‌بندی نوار شکلات اضافه کند. منبع مادام العمر شکلات در ابتدا، نستله یک ابزار خرد کردن کوچک با تکه های شکلات داشت. در سال ۱۹۴۱، نستله و حداقل یکی از رقبای آن شروع به فروش شکلات به شکل چیپس کردند.

 شکلات چیپسی قنادی

ترکیبات انواع طعم های شکلات چیپسی  خوش طعم

در ابتدا انواع شکلات چیپسی از شکلات نیمه شیرین درست می شد، اما امروزه طعم های زیادی وجود دارد. اینها عبارتند از: شیرینی تلخ، کره بادام زمینی، باترکاچ، شکلات نعناع، ​​شکلات سفید، شکلات تلخ، شکلات شیری، و چیپس های چرخان سفید و تیره.

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”right” ] شکلات چیپسی قنادی تکه های کوچک شکلات شیرین شده هستند که به عنوان یک ماده در تعدادی از دسرها در ترکیب دنباله دار استفاده می شود.[/hwgold-dash]

کاربرد انواع طعم شکلات چیپسی در چه مواردی است؟

انواع طعم های چیپس شکلات را می توان در کوکی ها، پنکیک، وافل، کیک، پودینگ، کلوچه، کرپ، پای، شکلات داغ و شیرینی های مختلف استفاده کرد. آنها همچنین در بسیاری از محصولات غذایی خرده فروشی دیگر مانند بارهای گرانولا، بستنی، و مخلوط دنباله دار یافت می شوند.

چیپس شکلات را می توان ذوب کرد و در سس ها و سایر دستور العمل ها استفاده کرد.آن ها در دمای بین ۱۰۴ تا ۱۱۳ درجه فارنهایت (۴۰ و ۴۵ درجه سانتیگراد) به بهترین وجه ذوب می شوند. فرآیند ذوب در دمای ۹۰ درجه فارنهایت (۳۲ درجه سانتیگراد) شروع می شود، زمانی که کره کاکائو در چیپس شروع به ذوب شدن می کند. دمای پخت برای شکلات شیری و شکلات سفید هرگز نباید از ۱۱۵ درجه فارنهایت (۴۶ درجه سانتیگراد) و برای شکلات تلخ از ۱۲۰ درجه فارنهایت (۴۹ درجه سانتیگراد) تجاوز کند، در غیر این صورت شکلات می سوزد.

اگرچه استفاده از آنها راحت است، اما شکلات چیپسی ذوب شده همیشه به عنوان جایگزینی برای شکلات پخت توصیه نمی شود. از آنجایی که اکثر چیپس های شکلات طوری طراحی شده اند که شکل خود را در هنگام پخت حفظ کنند، در مقایسه با شکلات پخته شده حاوی کره کاکائو کمتری هستند و بنابراین کار با شکلات ذوب شده دشوارتر است.

 شکلات چیپسی قنادی

طرز تهیه شکلات چیپسی خانگی

مرحله ۱: شکلات را آب کنید

ابتدا شکلات را خرد کرده و در ظرفی بریزید و روی حرارت غیرمستقیم بخار قرار دهید تا شکلات شروع به آب شدن کند یا می توانید آن را به مدت ۱ دقیقه در سولاردم یا مایکروویو با قدرت ۱۰۰ درصد قرار دهید تا آب شود.

مرحله دوم: آماده سازی شکلات چیپسی

برای تهیه شکلات چیپسی بدون قالب می توانید این شکلات را به کمک یک بسته قرص خالی یا بسته اسمارتیز ۱ عدد طلاق تهیه کنید. اگر هیچ کدام در دسترس نیست، می توانید آن را روی کاغذ روغنی بریزید. شکلات ذوب شده را در قیف یکبار مصرف بریزید و روی قیف را خیلی کم برش دهید.

مرحله سوم: تهیه قطره اشک و شکلات چیپسی ساده بدون قالب

شکلات ذوب شده را در محل تالوک یا قرص بریزید یا به صورت نقطه ای روی کاغذ روغنی بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شود سپس به راحتی از قالب ها خارج کنید یا از کاغذ روغنی بردارید. راحتی شکلات چیپسی های ساده را در کمترین زمان آماده کرده اید.

 شکلات چیپسی قنادی

نکات کلیدی در تهیه و نگه داری چیپس شکلاتی

اگر دوست دارید شکلات چیپسی ها به شکل اشک باشد، باید آنها را به شکل اشک طراحی کنید. می توانید روی کاغذ روغنی با قلم طراحی کنید و با شکلات آب شده پر کنید.
مراقب باشید یک قطره آب داخل شکلات نریزید.
اگر قیف یکبار مصرف ندارید، کاغذ روغنی را به شکل قیف در آورید.
شکلات چیپسی را می توانید در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید و تا یک ماه قابل نگهداری است.
می توانید از هر درصد شکلاتی که دوست دارید برای چیپس های شکلاتی استفاده کنید.

شناسایی شکلات چیپسی مرغوب 

  • در طی فرآیند تولید شکلات، کریستال هایی در آن تشکیل می شود که شکلات را پایدار می کند و با نگهداری آن در یخچال از بین می رود. بنابراین
  • شکلات مرغوب مناسب برای پخت، شکلاتی است که حاوی کره کاکائو باشد و اگر از چربی گیاهی در آن استفاده شود، برای پخت مناسب نیست. زیرا شکلات های بی کیفیت دیرتر آب می شوند و زودتر بسته می شوند و تهیه دسر را برای شما سخت می کند.
  • شکلات خوب باید بلافاصله در دست یا دهان شما ذوب شود.
  • شکلات باکیفیت دیرتر بسته می شود و اگر آب شود سفت می شود.

 شکلات چیپسی قنادی

 چیپس شکلاتی قنادی

شکلات چیپسی قند کمی دارد و برای پخت انواع شیرینی و درست کردن سس شکلات استفاده می شود. شکلات چیپسی یکی از بهترین محصولات تزیینی است که برای تهیه کیک و دسر استفاده می شود و در برابر حرارت مقاوم است.یکی از کاربردهای شکلات چیپسی استفاده از آن در پخت کیک، شیرینی و کلوچه است. از آنجایی که شکلات چیپسی ها در برابر حرارت مقاوم هستند و شکل اولیه خود را حفظ می کنند، از چیپس های شکلاتی برای ترکیب و جذابیت بیشتر ترکیب کیک ها استفاده می شود.

شکلات چیپسی در اشکال و رنگ های مختلف برای تزیین کیک موجود است. شکلات چیپسی اشکی یکی از انواع این شکلات هاست. همچنین شکلات چیپسی های رنگی در رنگ های متنوع و همچنین شکلات چیپسی های سفید از رنگ های متنوع شکلات چیپسی تزئینی برای استفاده در قنادی شیرینی پزی ها  هستند.

 شکلات چیپسی قنادی

قیمت انواع طعم های شکلات چیپسی قنادی خوش طعم

اگر قصد خرید شکلات چیپسی در انواع خوش طعم آن را  دارید این محصول با تحویل فوری به فروش می رسد. از آنجایی که چیپس های شکلاتی در سال های اخیر مورد استقبال مردم قرار گرفته است، همواره سعی شده است با تمام ظرفیت های ممکن در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد. مخصوصاً برای تولیدکنندگانی که به دلیل مسافت زیاد بازدید حضوری آنها سخت و پرهزینه است. به این ترتیب عزیزانی که در محصولات خود از شکلات چیپسی استفاده می کنند می توانند آن را در این سایت خریداری کنند.

 شکلات چیپسی قنادی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای