Rate this post

فروش لسیتین سویا در بشکه‌هایی با وزن‌های مختلف انجام می‌گیرد. لسیتین ازجمله محصولاتی است که با برندهای مختلفی در بازار به فروش می‌رسد. این محصول افزودنی از منابع و محصولات گوناگونی به دست می‌آید. در این میان لسیتین سویا دارای بیشترین فروش است. سویا یکی از اصلی‌ترین منابع لسیتین محسوب می‌شود. البته لسیتین آفتابگردان، کلزا، پنبه‌دانه و… نیز در بازار موجود است که این محصولات کمتر رایج می‌باشند. بیشتر کشورهای تولید لسیتین سویا را به‌عنوان منبع مورداستفاده قرار می‌دهند. چراکه دسترسی به سویا آسان بوده و میزان قیمت آن نیز مناسب می‌باشد. در ادامه بیشتر با مشخصات و کاربردهای لسیتین سویا آشنا خواهید شد.

فروش لسیتین سویا

تأثیرات لسیتین سویا بر سلامتی

لسیتین سویا یکی از افزودنی‌های مجاز مواد غذایی است. این محصول دارای خواص متعددی بوده و بر سلامتی بدن نیز تأثیرگذار است. برخی از تأثیرات لسیتین سویا بر سلامتی عبارت‌اند از:

 • این محصول موجب تقویت حافظه و جلوگیری از بیماری آلزایمر شده و از زوال عقل جلوگیری می‌کند.
 • یکی دیگر از خواص درمانی لسیتین بهبود عملکرد کیسه صفرا و کبد بوده و مشکلات کبدی را بهبود می‌بخشد.
 • لسیتین شادی‌آور بوده و به درمان افسردگی نیز کمک شایانی می‌کند.
 • لسیتین باعث کمک به هضم غذا و بهبود برخی از انواع بیماری‌های گوارشی می‌شود.
 • این ماده استرس و اضطراب را نیز کاهش داده و برای درمان تنش‌های عصبی مؤثر است.
 • لسیتین موجب کاهش کلسترول بد در بدن شده و خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.
 • لسیتین برای درمان برخی از بیماری‌های پوستی مانند اگزما نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل از این ماده برای تولید برخی از انواع مرطوب کننده‌ها استفاده می‌شود.

بازار فروش لسیتین سویا بسیار داغ بوده و این محصول علاوه بر مواد غذایی جهت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می‌شود. لسیتین محصولی کاربردی محسوب شده که بیشترین استفاده و مصرف را در صنایع غذایی دارد.

فروش لسیتین سویا | تاثيرات لسيتين بر سلامتي

اثرات لسیتین بر محصولات غذایی

اثرات لسیتین بر محصولات غذایی با توجه به ماده تولیدی می‌تواند متفاوت و گوناگون باشد. به‌طورکلی لسیتین نقش امولسیفایر دارد. به عبارتی لسیتین چربی‌های مواد غذایی را با آب مخلوط کرده و سطحی براق به مواد غذایی می‌دهد. از مهم‌ترین اثرات لسیتین بر محصولات غذایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش مصرف چربی‌ها به‌ویژه کاهش مصرف کره کاکائو در محصولات غذایی
 • افزایش طول عمر و ماندگاری محصولات غذایی
 • استفاده به‌عنوان ماده ضد کف در محصولاتی مانند خمیر نان
 • افزایش رطوبت و ترد شدن مواد غذایی و…

مراکز فروش لسیتین سویا این محصول را با تناژهای بالا در اختیار تولیدی‌های شکلات، شیرینی، نان و… قرار می‌دهند. بیشتر لسیتین موجود در بازار ایران وارداتی می‌باشد. کشور هند یکی از تأمین‌کنندگان اصلی لسیتین محسوب می‌شود. لسیتین موردنیاز کارخانجات ایرانی نیز بیشتر در برندهای هندی خریداری می‌شوند.

فروش لسیتین سویا | اثرات لسیتین بر محصولات غذایی

کاربرد لسیتین در شکلات

کاربرد لسیتین در شکلات بسیار گسترده است. به عبارتی بیشترین مصرف لسیتین سویا جهت تولید شکلات می‌باشد. این محصول مصرف کره کاکائو در شکلات را کاهش داده و باعث می‌شود که مواد اولیه شکلات به‌خوبی باهم ترکیب شوند. ازاین‌رو لسیتین به‌عنوان یکی از جایگزین‌های اصلی مواد گران‌قیمتی مانند کره کاکائو استفاده می‌شود. لسیتین ظاهر شکلات را براق و یکدست کرده و باعث بهبود طعم آن نیز می‌شود. لسیتین باعث شده بافت شکلات از درجه نرمی و سختی مناسبی برخوردار بوده و طول عمر آن در انبار نیز افزایش می‌یابد.

فروش لسیتین سویا | کاربرد لسیتین سویا

فروش لسیتین سویا باکیفیت و مرغوب

لسیتین دارای برندهای مختلفی است. گجرات، گلوبال، ویپی، کارگیل و… برخی از انواع برندهای لسیتین محسوب شده که در بازار ایران نیز به فروش می‌رسند. لسیتین موردنیاز کارخانه‌ها توسط بازرگانی‌های مختلفی عرضه می‌شوند. بازرگانی سورن یکی از مراکزی است که بهترین لسیتین­های بازار را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. فروش لسیتین سویا باکیفیت و مرغوب در بشکه‌هایی با وزن‌های 220 و 240 کیلوگرم انجام می‌گیرد. می‌توان این محصول را با هر تناژی و به شکل‌های حضوری و اینترنتی خریداری کرد.

فروش لسیتین سویا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای