Rate this post

 لسیتین قنادی و شیرینی سازی از نیازمندی های کارخانجات و مراکز تولیدی صنایع غذایی می باشد. به کار بردن لسیتین در ترکیب شیرینی ها باعث می شود بافت آنها یکنواخت شده و از آسیب های گوناگون حفظ شوند. همچنین این افزودنی گیاهی، بر ماندگاری محصولات می افزاید و کیفیت آنها را ارتقا می دهد به همین خاطر استفاده از آن در فرمولاسیون شیرینی ها و کیک ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

لسیتین قنادی

تاریخچه لسیتین و ترکیبات آن

لسیتین اولین بار در سال 1845 توسط دانشمندی به نام تئودور گوبلی از زرده تخم مرغ کشف شد. علت نامگذاری این ماده که از یک کلمه یونانی (به معنی زرده تخم مرغ) گرفته شده است نیز به همین دلیل بوده است. لسیتین به صورت مایع قهوه ای تا زرد یا جامد پودری سنتز می شود. این ترکیب در آب محلول است و در معرض هوای آلوده قرار دارد. خاصیت امولسیون کنندگی یکی از ویژگی های مهم لسیتین است. لسیتین  از مخلوط انواع  گلیسروفسفولیپیدهای زیر تشکیل شده است:

 • فسفاتیدیل کولین (PC)
 • فسفاتیدیل اتانول آمین (PE)
 • فسفاتیدیل سرین (PS)
 • اسید فسفاتیدیک (PA)
 • فسفاتیدیلینوزیتول (PI)

لسیتین

انواع لیستین

انواع لسیتین بر اساس شکل ظاهری:

لسیتین مایع:  در صنایع غذایی کاربرد فراوانی دارد و برای پخت و پز و تهیه شکلات، کیک، بیسکویت و مارگارین استفاده می شود.
لسیتین پودری:  همراه با سایر مواد پودری برای ایجاد بافت یکنواخت تر و بهتر مانند بهبود فرآیند پخت نان استفاده می شود.

انواع لسیتین بر اساس کاربرد:

خوراکی: این ماده شیمیایی بیشتر در این گرید و برای مصارف غذایی استفاده می شود.
 صنعتی: این گرید نشان دهنده کاربردهای مختلف لسیتین در صنایع دیگر مانند رنگرزی و نساجی است.

استفاده از لسیتین در کیک و دونات :

 • حجم، بافت و تازگی محصول را بهبود می بخشد.
 • عمر محصول را افزایش می دهد.
 • افزایش جذب چربی در دونات

نقش لسیتین در ویفر و کلوچه:

 • بهبود همگن سازی مواد
 • بهبود رطوبت محصول
 • تنظیم ترشح چربی

لسیتین قنادی

لسیتین قنادی مخصوص کارخانه جات چیست؟

تولیدکنندگان شیرینی جات، به مواد اولیه ای همچون پودر کاکائو، روغن گیاهی و لسیتین نیاز دارند و لسیتین از مواد اصلی تولیدات آنها به حساب می آید و یکی از سفارشات همیشگی تولیدکنندگان صنایع غذایی است.

لسیتین به عنوان امولسیفایر باعث افزایش یکنواختی مواد می شود و در انواع محصولات نانوایی و پخت کیک و شیرینی استفاده می شود.

در کیک، بیسکویت و کلوچه با وجود استفاده از لسیتین می توان استفاده از تخم مرغ و چربی را کاهش داد و ترکیب مواد اولیه را بهبود بخشید. از شیرینی ها و کیک ها در برابر اکسیداسیون محافظت می کند، از جمع شدن خمیر جلوگیری می کند و پف خمیر را در شیرینی پف دار و دانمارکی افزایش می دهد.

افزایش خمیر را بهبود می بخشد. هنگام تهیه دونات، لسیتین رطوبت را بهبود می بخشد و میزان چربی را در هنگام سرخ کردن تا بیش از 20 درصد کاهش می دهد و محصول را لاغرتر می کند.

در ویفرها جهت بهبود بافت و تردی سطح بیرونی آن استفاده می کنند . در نتیجه اتصال آب با لسیتین، عمر محصول افزایش می یابد. چسبندگی خمیر را کاهش می دهد. لسیتین در تولید کیک هایی با انرژی و اشباع کم چربی و خواص حساس و فیزیکی برتر است.  در محصولات نانوایی و پخت کیک از  لسیتین به عنوان جایگزین چربی استفاده می شود.

لسیتین قنادی

قیمت لسیتین سویا برای شیرینی سازی 

از زرده تخم مرغ گرفته تا دانه آفتابگردان می توانند منبعی برای تولید لسیتین Lecithin باشند اما استفاده از این دو ماده جهت تولید لسیتین با چالش هایی همراه است برای نمونه زرده تخم مرغ با محدودیت مواجه بوده و قیمت بالایی دارد. دانه آفتابگردان نیز از مواد خوراکی است که بسیاری از افراد به آن آلرژی دارند به همین خاطر مناسب ترین لسیتین از دانه سویا گرفته شده است و قیمت مناسبی نیز داشته و از چندین خواص هم برخوردار است.

لسیتین تجاری مشتق شده از سویا یکی از پرمصرف ترین مواد شیمیایی در صنایع غذایی است.

لسیتین قنادی

خرید لسیتین شیرینی سازی مخصوص کارخانه ها و قنادی ها

جهت خرید لسیتین شیرینی سازی مخصوص کارخانه ها و قنادی ها می توانید از همین سایت، سفارشات خود را ثبت نمایید. در این سایت، مواد اولیه ای نظیر لسیتین تولید هند، روغن سی بی اس، پودر کاکائو وارداتی، پودر ژلاتین و … عرضه می شوند که ارائه همه این موارد با قیمت کارخانه ای همراه بوده و به نرخ عمده ای توزیع می گردند.

لسیتین قنادی

مرکز فروش لسیتین قنادی برای صنایع غذایی

بازرگانی سورن از شرکت ها و مرکز فروش مواد اولیه صنایع غذایی در ایران محسوب می شود و تامین بخشی از مواد اولیه صنعت غذایی کشور را برعهده دارد. تولید کنندگان صنایع برای اینکه بتوانند محصولات با کیفیتی را تولید و به بازار عرضه نمایند به مواد اولیه مرغوب نیاز دارند. مرکز ما نیز که تامین کننده مواد اولیه مانند لسیتین سویا برای این صنعت در کشور است به این موضوع کاملا واقف بوده و ما همواره سعی نموده ایم تا مواد اصلی این صنعت را از تولیدکنندگان برتر تهیه نماییم و با یک قیمت مناسب در اختیار تولیدکنندگان کشورمان قرار دهیم.

لسیتین قنادی

سفارش آنلاین لسیتین قنادی سویا  کیلویی Soy lecithin

بهترین شیوه خرید لسیتین، سفارش آنلاین لسیتین سویا کیلویی Soy lecithin است. در حال حاضر، خریداران امروزی مانند خریداران قدیم به صورت حضوری مواد مورد نیاز خود را سفارش نمی دهند و خرید آنها، این گونه است که از مراکز مورد اعتماد اقدام به سفارش مواد موردنیاز مرکز خود می نماید. این شیوه خرید آنلاین نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان به یک روش مرسوم تبدیل شده است.

در رابطه با محصولاتی که قرار است کیلویی و در وزن بالا خریداری شوند سفارش آنلاین مزایا بیشتری به همراه دارد از جمله اینکه تخفیفات ویژه ای بر روی مواد اعمال می گردد و همینطور نیاز به پرداخت هزینه های جانبی جهت بازدید حضوری از محصولات نیست. کلام آخر اینکه محصولاتی که توسط شرکت Soren به سراسر ایران توزیع می گردد کاملا تایید شده هستند و با ضمانت اصالت به موقعیت اعلام شده ارسال می شوند.

لسیتین قنادی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای