Rate this post

کاکائو یکی از محصولات غذایی است که از آن در صنایع متعدد استفاده می‌شود. از پودر کاکائو در شکلات‌سازی، تولید کیک و شیرینی، بستنی و لبنیات استفاده می‌شود؛ اما مهم‌ترین کاربرد آن در صنعت شکلات‌سازی است. روش تهیه پودر کاکائو به این صورت است که پس از چیدن میوه درخت کاکائو و خشک شدن آن، پوسته از دانه‌ها جداشده و 3 چهارم چربی موجود در دانه‌ها گرفته می‌شود. در مرحله بعد باقی‌مانده دانه‌ها آسیاب می‌شود و به‌عنوان پودر کاکائو مورداستفاده قرار می‌گیرد. پودر کاکائو دارای دو نوع نچرال و پودر کاکائو آلکالایز است که دارای تفاوت‌ها و کاربردهای خاصی می‌باشند.

تفاوت پودر کاکائو آلکالایز و نچرال

پودر کاکائو آلکالایز

پودرهای کاکائو دارای دو نوع نچرال یا طبیعی و آلکالایز هستند. پودر کاکائو آلکالایز به نام‌های دیگری همچون پودر کاکائو دارک، پودر کاکائو تیره و پودر کاکائو قلیایی نیز شناخته‌شده است. ازآنجایی‌که فرآیند قلیایی کردن پودر کاکائو برای اولین بار در هلند انجام‌شده است؛ این پودر کاکائو به پودر کاکائو فرآیند هلندی نیز شهرت داد. تفاوت پودر کاکائو آلکالایز و نچرال در روش تولید، طعم و عطر آن می‌باشد.

پودرهای کاکائو نچرال خام هستند. به آن‌ها ماده افزودنی اضافه نمی‌شود. این پودر‌ها دارای رنگی روشن و طعم و عطری تند و یا ترش‌مزه دارند. پودرهای آلکالایز در طی مراحل تولید بوداده می‌شوند. برای کاهش میزان اسیدیته و طعم ترش پودر کاکائو، به آن مواد افزودنی مانند کربنات پتاسیم افزوده می‌شود. این پودر دارای رنگی تیره و طعم و عطری ملایم‌تر می‌باشد.

پودر کاکائو اسپانیایی

پودر کاکائو اسپانیایی

یکی از انواع پودرهای آلکالایز مرغوب موجود در بازار، پودر کاکائو اسپانیایی است. پودرهای اسپانیایی دارای کیفیت عالی و طعم و مزه فوق‌العاده‌ای می‌باشد. این نوع کاکائو دارای برندهای مختلفی است. یکی از پرفروش‌ترین برندهای اسپانیایی موجود در بازار پودر کاکائو کارگیل است. در بیشتر تولیدی‌های ایران برای تهیه محصولات غذایی همچون شیرینی و شکلات از پودر کاکائو قلیایی و یا آلکالایز استفاده می‌شود. پودر کاکائو طبیعی در کشورهای دیگری مانند کانادا بیشترین استفاده را دارد. میزان قیمت این دو نوع پودر کاکائو نیز متفاوت است.

قیمت انواع پودر آلکالایز

قیمت انواع پودر آلکالایز

قیمت انواع پودر آلکالایز حدود 10 تا 15 درصد بیشتر از پودرهای کاکائو طبیعی است. البته میزان قیمت این پودر کاکائو با توجه به برند، درصد چربی، نوع بسته‌بندی و روش تولید متفاوت است.

مرجع خرید پودر کاکائو آلکالایز

خرید پودر کاکائو آلکالایز

مجموعه تولیدی بازرگانی سورن یکی از اصلی‌ترین مرجع خرید پودر کاکائو آلکالایز محسوب می‌شود. محصولات تولیدی سورن دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی هستند. سورن محصولات خود را به‌صورت عمده و با روش‌های حضوری و اینترنتی به فروش می‌رساند. جهت خرید با واحد فروش سورن در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای