Rate this post

پودر کاکائو تیره رنگ با PH 7.9%  به دلیل اعمال فرآیندهایی بر روی آن از طعم ملایم تری برخوردار است و قابل استفاده در مواد غذایی بیشماری نیز می باشد.

پودر کاکائو تیره رنگ

برندهای زیادی در جهان اقدام به تولید این پودر کاکائو نموده اند که برخی از آنها عبارتند از آلتین مارکا ترکیه، جامبی اندونزی، ناترا اسپانیا و … . این برندها هم اکنون در مجموعه سورن موجود هستند و تولیدی ها می توانند سفارشات خود را از طریق راه های در نظر گرفته شده در اختیار واحد فروش شرکت قرار دهند.

در این بخش نیز مراحل تولید پودر کاکائو را به صورت جامع توضیح داده ایم و هر آنچه که درباره پودر کاکائو تیره باید بدانید را درج نموده ایم. در پایان نیز به دو پرسش پر تکرار کاربران محترم پاسخ داده ایم که شما عزیزان را به مطالعه این مباحث دعوت می کنم. با ما همراه باشید.

پودر کاکائو تیره رنگ Dark Cocoa Powder

پودر کاکائو تیره رنگ Dark Cocoa Powder

پودر کاکائو تیره رنگ Dark Cocoa Powder یکی از انواع پودر کاکائو عرضه شده در جهان است. به طور کلی، پودر کاکائو از میوه ای به دست می آید که درون آن تقریبا 24 الی 45 دانه قرار گرفته که این دانه ها منشا اصلی تولید پودر کاکائو هستند.

به این ترتیب پس از جداسازی میوه ها، آنها را تا زمانی نگه می دارند که حالت پوسیدگی پدیدار شود و در نهایت با خارج نمودن دانه ها و انجام چندین عملیات فشرده سازی و آسیاب بر روی آنها، پودر کاکائو را به دست می آورند.

پودری که به دست می آید کاملا طبیعی است به این معنا که افزودنی به محتوا آن اضافه نشده است به همین خاطر طعم تلخی داشته و رنگ آن نیز کاملا روشن است. حال تولید کنندگان جهت کاهش تلخی محصول اقدام به استفاده از افزودنی های مختلف می نمایند که در نتیجه یک پودر تیره رنگ با طعم ملایم به دست می آید.

این پودر که طرفداران بیشتری دارد دارای چندین نام با عناوین پودر کاکائو آلکالایز، قلیایی شده، دارک و هلندی است. بنابراین بکار بردن هر یک از این عناوین به معنا پودر کاکائو تیره رنگ می باشد که البته از میان این عنوان ها، پودر کاکائو آلکالایز (Alkalized Cocoa Powder) و پودر کاکائو هلندی (Dutch-Process Cocoa Powder) بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا پودر کاکائو خراب میشود

آیا پودر کاکائو خراب میشود

پاسخ این پرسش که آیا پودر کاکائو خراب میشود یا نه، بله است. پودر کاکائو همانند سایر مواد اولیه دارای تاریخ انقضا است و بعد از گذشت این تاریخ بایستی استفاده از آن را متوقف نمایید.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]توجه داشته باشید اگر پودر کاکائو در محیط مناسبی نگهداری شود مرغوبیت آن تا 1 سال حفظ شده و می توانید با خیال آسوده آن را مورد استفاده قرار دهید.[/box]

البته امکان استفاده از محصول تا 2 سال نیز وجود دارد در صورتی که آن را در محیط خشک و خنک نگهداری کرده باشید اما به منظور کاهش ریسک بهتر است جوری زمان بندی کنید که تا 1 سال به پایان برسد و مجدد از پودر کاکائو تازه استفاده نمایید.

چگونه مرغوب ترین پودر کاکائو را تشخیص دهیم

چگونه مرغوب ترین پودر کاکائو را تشخیص دهیم

در رابطه با اینکه چگونه مرغوب ترین پودر کاکائو را تشخیص دهیم چندین راهکار وجود دارد. اولین راهکار طعم آن است. توجه داشته باشید که حتی پودر کاکائو طبیعی نیز بیش از حد تلخ نمی باشد و اگر پودر، میزان تلخی بیش از حدی داشته باشد اصل نیست.

درصد رطوبت در پودر کاکائو نیز یکی دیگر از روش های تشخیص محصول مرغوب از نامرغوب است. پودر کاکائو مرغوب، رطوبت کمی دارد و در مقابل، مدل تقلبی از رطوبت زیادی برخوردار است. علاوه بر رطوبت پایین، بافت نرم نیز از دیگر مشخصات یک پودر کاکائو با کیفیت است

دقت داشته باشید یکی از آسان ترین و در واقع مهم ترین راهکارها توجه به درصد چربی پودر کاکائو است. این درصد بر روی کیسه درج شده است و می توانید با نگاه به درصد آن از مرغوبیت محصول اطمینان حاصل نمایید. به این ترتیب، این درصد بایستی بین 10 الی 20 قرار داشته باشد و خارج از این محدوده نشان دهنده یک محصول نامرغوب است.

تمامی محصولات ارائه شده توسط بازرگانی سورن دارای درصد چربی مناسب و ضمانت کیفی و اصالت هستند.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای