Rate this post

انواع شکلات قنادی GH12  چیست؟

انواع شکلات قنادی با ترکیب مقادیر مختلف کره کاکائو، شربت شکلات، مقدار شکر یا سایر مواد خام اضافه شده به مخلوط متفاوت است. شناخت انواع شکلات در پخت نه تنها شاخه ای از شیرینی پزی است، بلکه یک سبک است و تنوع دستور پخت شکلات مدام در حال افزایش است. البته دانستن این مواد اولیه پرکاربرد می تواند در موفقیت شما در پخت کیک و دسر شکلاتی موثر باشد.

انواع شکلات قنادی

راهنمای جامع انواع شکلات GH12 

این معرفی مختصر از انواع شکلات به شما کمک می کند تا نام بسیاری از شکلات های مختلف را بدانید و بهترین شکلات را برای دستور کیک انتخاب کنید. اگرچه بیشتر دستور العمل ها نوع شکلات را مشخص می کنند. اما با دانستن انواع شکلات شیرینی پزی، ویژگی های آنها و ذائقه خود می توانید نوع مناسب تری را جایگزین کنید. در بسیاری از موارد، تمایز کیک های شکلاتی با تفاوت در انواع شکلات استفاده شده در آنها مشخص می شود.

[highlight-red bcolor=”blue” align=”right” ]بیشتر بخوانید: خرید شکلات تخته ای فله ارزان مخصوص قنادی[/highlight-red]
انواع شکلات قنادی

اسامی مختلفی که به انواع شکلات داده می شود به چه معناست؟

شکلات که همه ما به خوبی آن را می شناسیم، محصول یک فرآیند طولانی تصفیه است که با میوه درختی استوایی به نام تئوبارما کاکائو (همان دانه های کاکائو) آغاز می شود.
دانه ها تخمیر، خشک و برشته می شوند. محصول نهایی این فرآیند ترکیبی از کره کاکائو و شربت شکلات است. ماده ای نرم و چرب که در غذاها، لوازم آرایشی و نوشیدنی های شکلاتی استفاده می شود.

انواع شکلات حاصل از این فرآیند تصفیه اساساً متفاوت است و مقادیر مختلفی از کره کاکائو، شربت شکلات، مقدار شکر یا سایر مواد خام اضافه شده به مخلوط را ترکیب می کند.

این معرفی مختصر از انواع شکلات به شما کمک می کند تا نام بسیاری از شکلات های مختلف را بدانید و بهترین شکلات را برای دستور کیک انتخاب کنید. اگرچه بیشتر دستور العمل ها نوع شکلات را مشخص می کنند. اما با دانستن انواع شکلات، ویژگی های آنها و ذائقه خود می توانید نوع مناسب تری را جایگزین کنید. در بسیاری از موارد، تمایز کیک های شکلاتی با تفاوت در انواع شکلات استفاده شده در آنها مشخص می شود.

در ادامه به انواع شکلات های مورد استفاده در قنادی می پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع شکلات قنادی

 

شکلات تلخ یا دارک (شکلات شیرنی‌پزی(baking)

شکلات شیرین نشده(شکلات تیره) کاملا خالص است و فقط از دانه های کاکائو تشکیل شده است. با اینکه ظاهر و بویی شبیه شکلات دارد، طعم تلخی دارد و به تنهایی برای مصرف مناسب نیست. برای خوش طعم شدن بهتر است از این کوکو در پخت و با شکر استفاده کنید. شکلات تلخ طعم شکلاتی غنی را به محصولات پخته شده می دهد. به جز شکلات سفید، ماده اولیه اصلی سایر انواع شکلات، شکلات تلخ است.

چگونه شکلات تلخ را شیرین کنیم؟

در صورتی که میزان تلخی شکلات دارک را نمی توانید تحمل کنید میتوانید پس از ذوب کردن آن به صورت بن ماری مقداری شکر به آن اضافه کنید.

انواع شکلات قنادی

شکلات تلخ و شیرین (bittersweet)

این شکلات حاوی حداقل ۳۵ درصد کاکائو خالص است. بیشتر شکلات های تلخ و شیرین حاوی ۵۰ درصد شیره شکلات خالص هستند که گاهی به ۷۰ یا ۸۰ درصد می رسد. این شکلات تلخ تر از شکلات شیرین یا نیمه شیرین است. البته میزان شکر استفاده شده در این شکلات قانون خاصی ندارد. در برخی از برندها، تخته های تلخ و شیرین ممکن است حتی شیرین تر از شکلات های نیمه شیرین باشند.

انواع شکلات قنادی

 

شکلات نیمه شیرین (Nestle Toll House) GH12 

این اصطلاح توسط یک برند شکلات آمریکایی نامگذاری شده است
شکلات نیمه شیرین GH12  حاوی حداقل ۳۵ درصد کاکائو خالص است و معمولا تیره تر از شکلات تلخ است (بعدی). اما شیرین تر از شکلات تلخ است. البته عدم وجود یک قانون کلی در میزان قند شکلات باعث می شود که این دسته بندی کاملاً نسبی باشد و در بین همه برندها صادق نباشد.

انواع شکلات قنادی

شکلات تلخ شیرین

این یک نوع شکلات تلخ است یعنی شیر ندارد اما درصد قند بالایی دارد و نسبت به سایر انواع شکلات تلخ شیرین تر است. بیشتر برندهای شکلات تلخ فقط ۲۰ تا ۴۰ درصد کاکائو خالص دارند.

انواع شکلات قنادی

 

شکلات شیری

علاوه بر کره کاکائو و شربت شکلات اصلی، حاوی مقداری شیر تغلیظ شده یا پودر شیر نیز می باشد. شکلات شیری باید حاوی حداقل ۱۰ درصد شربت شکلات، ۳٫۳۹ درصد چربی شیر و ۱۲ درصد شیر خالص باشد. شکلات شیری معمولا شیرین تر از شکلات تلخ است. همچنین رنگ آن روشن تر است و با خوردن آن کم می شود

می توانید طعم اصلی شکلات را بچشید. شکلات شیری به سختی نرم می شود (برای پخت کیک و شیرینی) و به حرارت بیش از حد نیاز دارد.

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”right” ]شناخت انواع شکلات در پخت نه تنها شاخه ای از شیرینی پزی است، بلکه یک سبک است و تنوع دستور پخت شکلات مدام در حال افزایش است.[/hwgold-dash]

انواع شکلات قنادی

شکلات سفید

نام شکلات سفید از کره کاکائو موجود در آن گرفته شده است. اما جالب اینجاست که حاوی شربت شکلات یا هیچ محصول کاکائویی دیگری نیست. در نتیجه اساساً طعم شکلات ندارد و معمولاً طعمی شبیه وانیل یا سایر مواد دارد. اساساً شکلات سفید باید حداقل ۲۰ درصد کره کاکائو، ۱۴ درصد شیر خالص و بیش از ۵۵ درصد شکر داشته باشد. برخی از انواع شکلات سفید وجود دارند که به جای کره کاکائو حاوی چربی های گیاهی هستند.

انواع شکلات قنادی

انواع شکلات بر اساس ظاهر به چند دسته تقسیم می شود؟

  • شکلات Chocolate bars
  •  تخته ای Chocolate block
  •  سکه ای Baking wafers
  • شکلات چیپسی Chocolate morsels
  •  مخصوص کاورCouverture Chocolate
  • کندیملت شکلاتی Chocolate candy melt
  • کرم کاکائو cacao cream

انواع شکلات قنادی

 شکلات قنادی ارزان را از کجا بخریم؟

قنادی ها، شکلات فروشی ها و شیرینی فروشی ها و همچنین کارخانه هایی که از شکلات استفاده می کنند، به دنبال شکلات تخته ای ارزان هستند تا هزینه های خود و قیمت تمام محصولات خود را کاهش دهند.

قیمت خرید شکلات ارزان با بهترین قیمت و شرایط می تواند یکی از عوامل مهم در فروش محصولات تمام شده باشد چرا که با خرید مواد اولیه با قیمت ارزان قیمت نهایی و همچنین فروش ارزانتر خواهد بود از طریق فروش افزایش یافته است و مشتری خواهد داشت.

در این میان در کنار قیمت ارزان شکلات ارزان، آن را نیز بسیار مهم می دانند. زیرا در محصول نهایی بسیار موثر بود.

در مجموعه تولیدی سورن علاوه بر شکلات قنادی،کرم کاکائو،شکلات چیپسی،شکلات اشکی،شکلات سکه ای،ترافل رنگی، اسمارتیز و ده ها ماده اولیه دیگر تولید می شود که در قسمت های مختلف این سایت توضیح داده شده است و اگر شما تولید کننده شیرینی پزی هستید توصیه می کنیم این مطالب را نیز مطالعه کنید.

انواع شکلات قنادی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای