Rate this post

قیمت پودر کاکائو اصل

پودر کاکائو یکی از محصولاتی است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار می‌باشد و از آن در تولید انواع کیک، شکلات، بستنی، نوشیدنی و… استفاده می‌شود. این محصول از دانه‌های میوه درخت کاکائو به دست می‌آید. این درخت بیشتر در مناطق استوایی و گرمسیری قابلیت کشت را دارد. پودر به‌دست‌آمده از میوه این درخت دارای انواع مختلفی است و روش تولید آن‌ها باهم متفاوت است. به‌طورکلی پودر کاکائو دارای دو نوع ارگانیک و فرآوری شده است که معمولاً قیمت پودر کاکائو اصل مقداری بیشتر می‌باشد.

روش تولید پودر کاکائو

روش تولید پودر کاکائو

همان‌طور که گفته شد روش تولید پودر کاکائو ارگانیک و فرآوری شده تا حدودی باهم متفاوت است. در تولید پودر کاکائو اصل ابتدا میوه‌های درخت کاکائو چیده می‌شود و در انبار قرار داده می‌شود تا خشک شود و به مرحله پوسیدگی برسد. سپس میوه‌ها شکافته شده و دانه‌های آن جدا می‌شود. در هر میوه حدود 20 تا 45 دانه کاکائو وجود دارد که حاوی مقدار کمی روغن کاکائو است. روغن کاکائو از دانه‌ها استخراج می‌شود و باقی‌مانده دانه‌ها آسیاب شده و به‌عنوان پودر کاکائو ارگانیک مورداستفاده قرار می‌گیرد. روش تولید پودر کاکائو فرآوری شده نیز به همین منوال است تنها تفاوت آن در این است که در مرحله آسیاب کردن مقداری مواد افزودنی به پودر افزوده می‌شود تا میزان اسیدیته آن کاهش یابد و مزه تندی و ترشی کاکائو اصل از بین برود. برای خرید و اطلاع از میزان قیمت پودر کاکائو اصل و فرآوری شده می‌توانید با مراکز فروش این محصولات در تماس باشید.

تفاوت پودر کاکائو تیره و روشن

تفاوت پودر کاکائو تیره و روشن

پودرهای کاکائو تیره و روشن در بازار وجود دارند که درواقع تفاوت پودر کاکائو تیره و روشن در ارگانیک یا فرآوری شده بودن آن‌ها می‌باشد. پودرهای کاکائو روشن همان پودرهای ارگانیک و اصل هستند که دارای طعم و عطر تندی می­باشند اما پودر کاکائوهای فرآوری شده دارای رنگی تیره هستند و میزان طعم و عطر آن‌ها ملایم‌تر است. امروزه مراکز مختلفی درزمینهٔ فروش و واردات پودر کاکائو فعالیت می‌کنند. ازاین‌رو تشخیص پودر کاکائو اصل از تقلبی کمی دشوار شده است. برخی از افراد سودجو مواد افزودنی مضری به این پودرها اضافه می‌کنند؛ اما می‌توان پودر کاکائو اصل را از رنگ، مزه و عطر آن تشخیص داد.

خرید و قیمت پودر کاکائو اصل

قیمت پودر کاکائو اصل

قیمت پودر کاکائو اصل مقداری بیشتر از پودرهای فرآوری شده یا تقلبی است. البته میزان قیمت این محصول بستگی به برند، وزن و نوع بسته‌بندی دارد. بهترین روش جهت اطلاع از میزان قیمت پودر کاکائو اصل تماس با نمایندگی‌های معتبر فروش این محصول است. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش بازرگانی سورن در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای