Rate this post

کاکائو تخته ای شیرین

کاکائو تخته ای شیرین یکی از پرمصرف ترین انواع شکلات تخته ای است. خرید شکلات تخته ای که معمولا در قطعات بزرگ بسته بندی می شود، انتخاب خوبی برای تهیه کیک و شیرینی در خانه است.
در این مقاله تصمیم داریم شکلات تخته ای و کاربرد آن در مصارف خانگی را معرفی کنیم. در ضمن برای خرید اینترنتی شکلات تخته ای می توانید به محصولات آنلاین ما مراجعه کرده و انواع شکلات تخته ای مناسب نیاز خود را تهیه نمایید.

کاکائو تخته ای شیرین

تاریخچه چگونگی پیدایش شکلات تخته ای از کاکائو

به جرات می توان گفت که بسیاری از افراد عاشق شکلات هستند، اما تعداد کمی از آنها منشا و تاریخچه شکلات و تخته های شکلات را می دانند. شکلات که امروزه به شکل تخته های شکلات محبوبیت بیشتری دارد، قبلاً در طول تاریخ خود به عنوان یک نوشیدنی غیر شیرین مصرف می شد.
با این حال، خوشبختانه استفاده از شکلات نیز بسیار تغییر کرده است و روند تغییر و رسیدن به انواع شکلات تخته ای می تواند برای شما جالب باشد. تحقیقات نشان می دهد که شکلات بیش از ۲۰۰۰ سال است که وجود داشته است. کاکائو به گیاه و دانه های آن اشاره دارد، در حالی که شکلات نامی است که پس از پردازش لوبیا به محصول داده می شود.
پس از اینکه یک شیمیدان هلندی راهی برای تهیه پودر شکلات از دانه های کاکائو پیدا کرد، جوزف فرای اولین نوار شکلات را ساخت. پس از آن، Cadbury شکلات‌های مختلفی را در انگلستان فروخت. اما انقلاب بزرگ پس از اختراع شکلات‌های شیری توسط دانیل پیتر رخ داد که سپس شرکت نستله را با دوستش هنری نستله تأسیس کرد. از آن زمان، شکلات تخته ای راه طولانی را طی کرده است، از تکامل طعم گرفته تا تغییرات در روش های کشاورزی و برداشت. برای خرید شکلات تخته ای خارجی به حاجی بادومی سر بزنید.

کاکائو تخته ای شیرین

تفاوت شکلات و کاکائو

آیا می دانید تفاوت بین شکلات و کاکائو چیست؟

گیاه کاکائو دارای یک غلاف است که دانه های کاکائو درون آن قرار می گیرند. این دانه ها پس از فرآوری به دو قسمت مجزا تقسیم می شوند.
بخش اول یک ماده چرب سفید به نام کره کاکائو است. قسمت دوم یک ماده سیاه رنگ به نام کاکائو است. در واقع تمام ویژگی های مثبت از جمله آنتی اکسیدان فلاونول مربوط به این ماده سیاه تلخ است.

بنابراین وقتی از ویژگی های مثبت یک شکلات صحبت می کنیم باید دید چقدر از این ماده سیاه رنگ مفید در ساختار آن استفاده شده است.

اگر شکلات را با استفاده از کره کاکائو درست کنند به آن شکلات سفید می گویند که طبیعتا کاکائو ندارد و از این فواید بی بهره است. شکلات های ساخته شده با کاکائو را شکلات تیره یا تلخ می گویند، اما محبوب ترین شکلات های امروزی در واقع نوع سومی به نام شکلات شیری هستند.

این نوع شکلات ها از ترکیب مقادیر مختلف کاکائو با پودر شیر و شکر به دست می آیند. معمولاً درصد کاکائو در این شکلات ها حدود ۲۰ درصد است و مابقی را موادی مانند شکر، اسیدهای چرب اشباع و ترانس و سایر افزودنی ها تشکیل می دهند که بیشتر از اینکه مفید باشند مضر هستند.

کاکائو تخته ای شیرین

مصرف چه نوع شکلاتی توصیه می شود؟

پس مراقب باشید وقتی از فواید شکلات صحبت می کنیم، در واقع در مورد کاکائو صحبت می کنیم. یعنی هرچه کاکائو خالص بیشتری در ساختار شکلات ما استفاده شود، میزان مواد مفید یعنی آنتی اکسیدان های فلاونول بیشتر می شود.

هر چه درصد کاکائو کمتر و مقدار شکر، شیرخشک و اسیدهای چرب اشباع و ترانس بیشتر باشد، فایده آن کمتر است.

علاوه بر این، شکلات های شیرین کالری بسیار بالایی دارند که آن ها را به یک غذای ناسالم تبدیل می کند.

پس اگر می خواهید از فواید خوردن شکلات بهره مند شوید، حتما نوعی را انتخاب کنید که درصد کاکائو بالا و درصد شیرینی و مواد افزودنی کمتری داشته باشد. هر چه شکلات تیره تر و تلخ تر باشد، مفیدتر است.

کاکائو تخته ای شیرین

کاکائو چه خواصی دارد؟

۱- کاکائو دارای ۸-۱۰ درصد نشاسته، ۱۱-۱۸ درصد ماده سفید، ۲-۳ درصد کافئین، ۱-۳ درصد تئوبرومین و حدود ۴ درصد مواد معدنی است.

۲- مصرف کاکائو برای افراد مبتلا به مسمومیت و مشکلات کلیوی و کبدی مفید است

۳- انواع روغن های دارویی از دانه های کاکائو تهیه می شود که استفاده از این روغن ها در موارد ترک های پوستی به ویژه ترک های ساق پا، پاشنه و صورت اثر درمانی مثبت دارد.

از دیگر خواص درمانی کاکائو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پیشگیری از سرطان
  • بهبود کیفیت حافظه
  • کیفیت خلق و خو را افزایش می دهد
  • کاهش بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی
  • محافظت از سیستم عصبی
  • کاهش فشار خون

کاکائو تخته ای شیرین

آشنایی با انواع کاکائو و شکلات

۱- خمیر کاکائو
این پایه شکلات است و از دانه های کاکائو تخمیر شده، بو داده و آسیاب شده به دست می آید. این محصول یکی از مواد اولیه تند و مواد اولیه شکلات سازی است. طعم آن به منشا شکلات، درجه پخت یا خامی آن و موقعیت جغرافیایی کشت آن مربوط می شود. این ماده بسیار تلخ است. از آنجایی که شکر ندارد، می توان آن را به صورت خالص یا همراه با چیزهای دیگر به عنوان ادویه در موس، گاناش، ترافل و … استفاده کرد تا طعم های خاصی ایجاد کند.

۲- پودر کاکائو
این قسمت معطر شکلات است که رنگ شکلات از آن می آید. می توان آن را به صورت آماده از بازار خریداری کرد، اما انتخاب ما بسیار محدود است. زیرا فقط چند برند محدود وجود دارد. پودر کاکائو نه شیرین است و نه معطر، پس باید آن را ادویه ای با طعم غالب و متمایز دانست. ما همچنین از آن به عنوان یک پایه ملایم برای طعم شکلات استفاده می کنیم.
همچنین می توان از آن برای پوشش، تزئین و رنگ آمیزی استفاده کرد. قبل از استفاده باید الک شود.
پودر کاکائو برخلاف شکل ظاهری حاوی مواد چرب است، بنابراین استفاده از آن می تواند دستور غذا را سنگین کند.

۳- کره کاکائو
ما این ماده را در مغازه های خاصی پیدا می کنیم بسیار گران است و معمولاً توسط متخصصانی که می خواهند از آن برای طعم دادن به شکلات یا تزئین شکلات یا بسیاری از شیرینی ها و دسرهای ظریف استفاده کنند، استفاده می شود.

 

کاکائو تخته ای شیرین

شکلات تخته ای آغاز انقلابی بزرگ

شکلات تخته ای یکی از شکلات های خوشمزه بین المللی است که به روش های مختلفی تهیه می شود. از شکلات تخته ای می توان برای تهیه انواع شیرینی و دسر استفاده کرد. شکلات تخته ای در رنگ ها و طعم های مختلف موجود است و به دلیل داشتن کالری مناسب می توان از آن به عنوان یک میان وعده عالی استفاده کرد که نه تنها گرسنگی را برطرف می کند، بلکه انرژی بدن را نیز افزایش می دهد.
شکلات در سراسر جهان بسیار محبوب است، اما وقتی صحبت از شکلات می شود، گزینه های مختلفی به ذهن می رسد. به قفسه های شکلات در فروشگاه ها نگاهی بیندازید و متوجه این موضوع خواهید شد.
 در واقع گزینه های زیادی وجود دارد که نمی توان دقیقاً گفت که اصطلاح شکلات به کدام یک اشاره دارد! در هر صورت، کلمه شکلات می تواند به همه چیز اشاره داشته باشد، از شکلات تخته ای شیرین یا شکلات تخته ای شیر گرفته تا شکلات های فوق تلخ ۹۸٪! و گزینه های دیگر در ادامه تصمیم داریم به معرفی انواع شکلات تخته ای بپردازیم.

[highlight-red bcolor=”blue” align=”right” ]خرید شکلات تخته ای شیرین که معمولا در قطعات بزرگ بسته بندی می شود، انتخاب خوبی برای تهیه کیک و شیرینی در خانه است.[/highlight-red]

کاکائو تخته ای شیرین

درست کردن شکلات خوشمزه در خانه

  • ۱/۲ فنجان پودر کاکائو
  • ۱/۲ فنجان روغن نارگیل
  • ۴-۶ قاشق غذاخوری عسل خام

طرز تهیه شکلات در منزل:
همه مواد را در یک کاسه متوسط ​​ترکیب کرده و مخلوط کنید. از عسل برای شیرین کردن آن استفاده می شود و می توانید به جای روغن نارگیل از کره یا خامه کاکائو استفاده کنید. پس از مخلوط شدن مواد، آن را در قالب ریخته و به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید.

این شکلات از کاکائو خالص تهیه می شود و تمام خواص دانه های کاکائو را دارد. به این ترتیب از خواص آن برای سلامتی خود بهره مند خواهید شد.

 

مشخصات شکلات تخته ای شیری (شکلات شیرین)

به جرات می توان گفت که شکلات تخته ای شیری یکی از محبوب ترین انواع شکلات تخته ای است. این نوع شکلات در واقع حاوی تنها ۱۰ تا ۴۰ درصد کاکائو به همراه شکر و شیر است.
 شکلات شیری  نوعی شکلات کلاسیک است که مقداری پودر شیر خشک و سایر مواد افزودنی به آن اضافه شده است.
بنابراین رنگ آن بسیار روشن تر از شکلات تلخ و طعم آن ملایم تر است.
از این شکلات می‌توانیم برای درست کردن موس‌های خیلی خوب یا تکه‌های کوچک برای قرار دادن داخل کوکی‌ها، تزئین شکلات‌ها و تقریباً هر کاری که با شکلات تلخ انجام می‌دهیم استفاده کنیم، فقط رنگ آن روشن‌تر است.
شکلات های شیری بسیار شیرین تر از شکلات های تیره هستند و رنگ روشن تر و طعم شکلاتی کمتری دارند. با این حال، شکلات‌های شیری که در دسته شکلات‌های تخته‌ای شیرین قرار می‌گیرند، انتخاب مناسبی برای پخت نیستند، زیرا ممکن است بیش از حد گرم شوند و کیفیت خود را از دست بدهند.

[highlight-red bcolor=”blue” align=”right” ]بیشتر بخوانید: انواع کرم کاکائو قنادی[/highlight-red]

کاکائو تخته ای شیرین

 شکلات تخته ای سفید و ترکیبات

شکلات تخته ای سفید به جز کره کاکائو حاوی هیچ محصول کاکائو دیگری مانند مایع شکلات یا پودر کاکائو نیست. این نوع شکلات  واقعاً طعم شکلات ندارد، اما مانند وانیل نرم است وحاوی حداقل ۲۰ درصد کره کاکائو، حداکثر ۵۵ درصد شکر و حدود ۱۵ درصد پودر شیر است و در دسته شکلات تخته ای شیرین قرار می گیرد.
در واقع، شکلات سفید یک ماده متناقض است که در آن فقط کره کاکائو، شکر، پودر شیر، یک امولسیفایر (ترکیب خاص) و اغلب طعم دهنده ها وجود دارد.
شکلات سفید قسمت جامد کاکائو را ندارد، بنابراین رنگ آن بسیار روشن و طعم آن تقریباً پنهان است. بنابراین شکلات را تقریبا بی مزه و سنگین (از نظر چربی و شکر) می دانند و اگر کمی استعداد داشته باشیم می توانیم با آن انواع موس، بستنی و کیک نرم درست کنیم.
اگر از طرفداران شکلات تخته ای شیرین هستید، خرید شکلات تخته ای سفید را به شما پیشنهاد می کنیم.

کاکائو تخته ای شیرین

خرید شکلات تخته ای تلخ

شکلات تلخ حاوی مایع شکلات، شکر و کره کاکائو است. این نوع شکلات تخته ای معمولا حاوی لسیتین به عنوان امولسیفایر و وانیل برای طعم دادن است. شکلات تلخ حاوی پودر شیر یا هیچ افزودنی شیر دیگری نیست. مقدار کاکائو در شکلات تخته ای تیره بین ۳۰ تا ۸۰ درصد است. شکلات تلخ و شکلات نیمه شیرین نوعی شکلات تلخ محسوب می شود که برای مصارف پخت و پز استفاده می شود.
اگر به دنبال طعم واقعی شکلات هستید، خرید شکلات تخته ای تیره بهترین گزینه است. هر چه درصد کاکائو در نوار شکلات تیره شما بیشتر باشد، طعم شکلات تلخ تر و اصیل تر خواهد بود.

کاکائو تخته ای شیرین

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”right” ] بیشتر بخوانید: تفاوت شکلات تخته ای و سکه ای[/hwgold-dash]

استفاده از شکلات تخته ای روی کیک

یکی از روش های ساده برای تزیین کیک استفاده از شکلات است. شکلات مایع. می توانید به سادگی از شکلات تخته ای روی کیک استفاده کنید و طعم بی نظیری به آن بدهید. برای تهیه روکش شکلاتی برای کیک فقط به دو ماده نیاز دارید: کره و شکلات.
چه شکلات را در مایکروویو ذوب کنیم یا با حرارت ملایم روی بن ماری، یک اصل باید رعایت شود. گرمش نکن!!
اگرچه این مقاله با ذوب متناقض به نظر می رسد، اما نکته بسیار مهمی است. شکلات در دمای پایین (۳۵ تا ۳۷ درجه سانتیگراد) ذوب می شود. پس جوشاندن یا کشتن آن روی آتش زیاد و یا از بین بردن آن با جوش بی فایده است.
بنابراین با خرید یک شکلات تخته ای با کیفیت بالا که حداقل ۵۰ درصد از مواد جامد کاکائو باشد، شروع کنید.
خرید شکلات تخته ای تیره یا خرید شکلات تخته ای شیری گزینه خوبی برای تزیین کیک است. به جای مارگارین از کره استفاده کنید. این لعاب شکلات شیری ساده روی کیک شما را می پوشاند و وقتی کیک را برش می دهید، شکلات ها خرد نمی شوند.

کاکائو تخته ای شیرین

قیمت کاکائو تخته ای شیرین و فروش عمده

فروش اینترنتی مواد اولیه مورد نیاز قنادان و کارگاه های تولیدی با بسته بندی استاندارد در حال انجام است. به این ترتیب تولید کنندگان در سراسر کشور می توانند مواد اولیه مورد نیاز محصولات خود را از شکلات تخته ای شیرین گرفته تا کرم کاکائو،شکلات چیپسی،شکلات اشکی،شکلات سکه ای،ترافل رنگی، اسمارتیز و ده ها ماده اولیه دیگر تولید می شود که در قسمت های مختلف این سایت توضیح داده شده است و اگر شما تولید کننده شیرینی پزی هستید توصیه می کنم این مطالب را نیز مطالعه کنید.
امکان سفارش برای هر یک از این محصولات در این سایت با قیمت مناسب و به صورت عمده وجود دارد.

کاکائو تخته ای شیرین

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای