Rate this post

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟ این سؤالی است که توسط اکثر تولیدی‌های مواد غذایی مطرح می‌شود. این پودر حاصل فرآوری دانه‌های گیاه گوار می‌باشد. گیاه گوارگام در مناطق نیمه‌خشک رشد می‌کند. پودر گوارگام توسط کشورهای مختلفی به ایران عرضه می‌شود. گوارگام نوعی افزودنی مواد غذایی است. این محصول در تولید محصولات مختلفی کاربرد دارد. گوارگام نقش غلظت دهنده مواد غذایی را داشته و حالت ژل دهندگی به این محصولات می‌دهد. خرید پودر گوارگام در بسته‌های مختلفی با وزن‌های متفاوت امکان‌پذیر می‌باشد.

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟

نحوه تولید پودر گوارگام

نحوه تولید پودر گوارگام با توجه به مقدار گوار متفاوت خواهد بود. به عبارتی فرآیند تولید با تناژ بالا متفاوت از تولیدی‌های کم می‌باشد. گیاه گوار در مناطق نیمه‌خشک رشد می‌کند. مثلاً هند یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان پودر گوارگام است. مناطقی از پاکستان نیز تولید گوارگام را انجام می‌دهند. می‌توان گفت این گیاه در خاک‌های شنی دارای رشد بهتری است.

به‌طورکلی می‌توان چهار مرحله خرد کردن گیاه گوار، جدا کردن پوسته، ساییدن و پرداختن را برای تولید این محصول ذکر کرد. پس از خرد کردن گیاه گوار را خیس می‌کنند تا تمیز کردن آن راحت‌تر انجام گیرد. گوار خیس شده را از صافی عبور داده تا پوسته آن جدا شود. در مرحله بعد این محصول خشک می‌شود.

ازآنجایی‌که آسیاب کردن محصول خیس شده دشوار است؛ قطعات گوار حرارت داده می‌شود. پس از حرارت دادن، سنگ‌زنی و صاف کردن گوراگام تصفیه‌شده به دست می‌آید. در مرحله بعد محصول تصفیه‌شده آسیاب می‌شود تا پودر گوارگام به دست آید. محصول نهایی دارای پروتئین بالایی بوده و از ارزش غذایی خوبی برخوردار است.

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟ برای اینکه محصولی مرغوب و تصفیه‌شده را خریداری نمایید بهتر است به بازرگانی‌های واردکننده مراجعه نمایید. مراکز بازرگانی گوارگام تمیز و باکیفیت را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟ | نحوه تولید گوارگام

مشخصات پودر گوارگام

گوارگام دارای وزن مولکولی بالایی است به همین دلیل از ویژگی غلظت دهندگی برخوردار است. از مهم‌ترین مشخصات پودر گوارگام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارا بودن مقاومت بالا
  • دارا بودن خاصیت ژل دهندگی
  • کنترل‌کننده فرآیند شکل‌گیری کریستال یخ

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟ پودر گوارگام با تمامی مشخصات ذکرشده را می‌توان از طریق مراکز واردکننده خریداری کرد. ازآنجایی‌که 80 تولید گوارگام کل جهان مختص کشور هند است؛ بیشتر برندهای گوارگام بازار ایران هندی می‌باشند. البته برندهای پاکستانی گوارگام نیز در بازار موجود است؛ اما بیشتر گوارگام بازار محصولی هندی می‌باشد.

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟ | مشخصات پودر گوارگام

برخی از کاربردهای گوارگام

گوارگام دارای کاربردهای زیادی است که بیشتر این کاربردها در صنایع غذایی می‌باشد. برخی از کاربردهای گوارگام موارد زیر می‌باشد:

  • جایگزین آرد گندم: گوارگام فاقد گلوتن است. به همین دلیل می‌توان از این محصول به‌عنوان جایگزین آرد گندم در پخت محصولات استفاده کرد.
  • ویسکوزیته کردن مواد اولیه محصولات غذایی: گوارگام باعث می‌شود بافت ترکیبات مواد غذایی بهتر شده و این مواد بهتر مخلوط شوند.
  • نقش تثبیت‌کنندگی: گوارگام باعث تثبیت مواد اولیه غذایی نیز می‌شود. برای جلوگیری از جداسازی ذرات مختلف می‌توان از گوارگام استفاده کرد.
  • غلظت دهندگی به مواد غذایی: گوارگام حالتی ژلی و غلطت دهنده دارد. ازاین‌رو در تولید مواد غذایی که به این خاصیت نیاز دارند مورداستفاده قرار می‌گیرد. مثلاً تولید بستنی، مربا، دسر، ژله، برخی از غذاهای آماده و یخزده گوارگام نقش اساسی دارد.

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟ پودر گوارگام دارای تمامی مشخصات ذکرشده می‌باشد و با خرید آن از مراکز معتبر می‌توان در صنایع غذایی مختلف آن را مورداستفاده قرار داد.

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟ | کاربرد گوارگام

پودر گوارگام را از کجا بخریم؟

در پایان لازم است به این سؤال پاسخ داده شود که پودر گوارگام را از کجا بخریم؟ بهتر است این محصول را از بازرگانی‌های معتبر خریداری نمایید. مجموعه تولیدی و بازرگانی سورن یکی از مراکزی است که پودر گوارگام را در انواع برندهای معتبر و به شکل عمده‌ای به مشتریان عرضه می‌کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای