بهترین قیمت خرید لسیتین مایع ویژه صنایع غذایی و شکلات

خرید لسیتین مایع برای صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی صورت می پذیرد و با کاربرد های وسیع و بسیار گسترده ای همراه می باشد. در حال حاضر لسیتین مایع به عنوان یکی از اصلی ترین مواد اولیه در بسیاری از صنایع از جمله صنعت شکلات سازی شناخته می شود. به نظر شما علت این کاربرد گسترده و وسیع در صنایع مختلف چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید.

لسیتین مایع چیست ؟

لسیتین نوعی ترکیب پیچیده ی چربی است و از خانواده ی چربی ها شناخته می شود. شاید مهم ترین و شناخته شده ترین کاربرد آن در صنعت شکلات سازی باشد که حتما نام آن را در میان مواد اولیه ی روی بسته بندی های این محصول مشاهده کرده اید. فرمولاسیون لسیتین به گونه ای است که می تواند آب و چربی را در خود حل کند. این خاصیت فوق العاده و منحصر به فرد لسیتین سبب گردید تا کاربرد های آن به مرور زمان در بسیاری از صنایع از جمله صنایع غذایی نمایان شود. به دنبال افزایش تقاضا و کاربرد های گسترده ی لسیتین در سال های اخیر تولید تجاری آن آغاز گردید و امروزه لسیتین به دو شکل لسیتین مایع و لسیتین جامد در دسترس متقاضیان قرار دارد.

لسیتین مایع یکی از پرکاربرد ترین انواع لسیتین در دنیا شناخته می شود که در صنایع مختلفی مانند قنادی و شکلات سازی کاربردهای بسیار گسترده و وسیعی دارد. از لسیتین مایع برای تهیه ی انواع کیک، شکلات،دونات، انواع بیسکوئیت، مارگارین و بسیاری محصولات دیگر می توان استفاده نمود. البته لسیتین مایع قابل تبدیل به حالت پودری و گرانولی است که این امر با کمک حلال ها امکانپذیر می باشد. لسیتین مایع از طریق روش صمغ گیری از دانه های روغنی و با کمک حلال هایی مانند استون،هگزان، بنزن و یا اتانول به دست می آید.

خرید لسیتین مایع

خواص لسیتین مایع

لسیتین دارای خواص ویژه و منحصر به فردی می باشد که سبب گردیده دایره ی وسیعی از کاربرد ها را دارا باشد. از این ترکیب می توان به عنوان یک ماده ی امولسیون کننده برای مواد غذایی استفاده نمود و افزودن این ماده باعث نرم تر شدن و یکدست شدن بافت مواد غذایی می شود. همچنین هموژنیزه کرده چربی ها کارکرد دیگر لسیتین به حساب می آید. اگر به دنبال راهی برای از بین بردن حالت چسبندگی بسیاری از مواد غذایی هستید و یا مواد اولیه ی شما به خوبی حل نمی شوند، می توانید از لسیتین مایع استفاه کنید.

ترکیبات لسیتین هایی که از روغن های مختلف استخراج می شوند از نظر خواص و ترکیبات با یکدیگر متفاوت است برای مثال لسیتین تخم مرغ در برابر اکسید شدن مقاومت بیشتری داراست. در مقابل لسیتین مایع سویا امولسیون پایدارتری ایجاد می نماید که برای صنایع غذایی بهترین و مناسب ترین گزینه است. به خصوص برای محصولاتی که دارای فاز آب و چربی می باشند. همچنین لسیتین ها از نظر نقطه ذوب با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در توجه به این نکته در صنایع غذایی حائز اهمیت است.

خرید لسیتین مایع

لسیتین از دید تجاری

با افزایش تقاضای لسیتین مایع در سال های اخیر برند های مختلفی  اقدام به تولید و عرضه ی این محصول کرده اند. به طوری که هم اکنون در بازار های داخلی برند های مختلفی در این رابطه به چشم می خورد که در رقابت با یکدیگر هستند. از نظر قیمت و کیفیت محصول تفاوت های مهمی میان این برند ها به چشم می خورد. با این حال قیمت لسیتین مایع به مراتب ارزان تر است .

ماده ی لسیتین برای اولین بار از زرده ی تخم مرغ به وجود آمد. اما به مرور زمان استخراج لسیتین از انواع دانه های روغنی مانند سویا ، شیر و همچنین لسیتین حیوانی آغاز گردید. امروزه لسیتین سویا یکی از آسان ترین و متداول ترین روش ها برای استخراج لسیتین مایع به حساب می آید. چرا که درصد لسیتین موجود در چربی استخراج شده از دانه های سویا بسیار بیشتر است و به علت فراوان بودن و ارزان بودن دانه ی سویا بسیار مقرون به صرفه می باشد. رنگ لستین مایع در فرم تجاری آن طیفی از رنگ قهوه ای تا زرد روشن را در بر می گیرد.

افزودن لسیتین مایع می تواند روند تولید محصول را تسریع ببخشد و در نتیجه حجم تولید را افزایش دهد. از سوی دیگر لسیتین مایع به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین مواد اولیه برای تولید محصول به حساب می آید. بنابراین کیفیت و قیمت آن بسیار حائز اهمیت است و در کیفیت و قیمت نهایی محصول نیز تأثیرگذار می باشد. بنابراین هرچه کیفیت لسیتین مایع شما بیشتر باشد و با قیمت مناسب تری تهیه کرده باشید به همان میزان در فروش بیشتر محصول و افزایش سود تجاری مجموعه ی شما تأثیرگذار خواهد بود.

خرید لسیتین مایع

کاربرد های لسیتین مایع

گسترده ترین و شناخته شده ترین کاربرد لسیتین در تهیه و تولید مواد غذایی می باشد. از لسیتین مایع می توانید برای موارد زیر استفاده نمایید:

 • ماده ی نگهدارنده

 • امولسیون کننده

 • سورفاکتانت

 • روان کننده

 • مخلوط شدن همگن مواد

 • قوام دهنده

 • نرم تر شدن بافت محصول

 • ترد شدن محصول و افزابش کیفیت آن

 • کاهش چربی خالص محصول

 • انحلال سریع و یکدست مواد اولیه

 • ایجاد چسبندگی لازم و مورد نیاز برای محصول

کاربرد مهم دیگری که برای لسیتین مایع می توان به آن اشاره نمود، جلوگیری از تجمع قند و شکر (شکرک زدن) در محصولاتی مانند کاکائو و شکلات می باشد. با چنین وصفی از لسیتین مایع می توان برای تهیه ی انواع کیک، شیرینی، دسر ها، دونات، شکلات، کاکائو، بیسکوئیت، بستنی، محسولات لبنی مانند خامه و ماست و سایر موارد بهره گرفت.

البته کاربرد های لسیتین مایع فقط مختص صنایع غذایی نیست و در صنایع دارویی، رنگ سازی، آرایشی و بهداشتی و خوراک دام نیز قابل استفاه می باشد.

افزودن لسیتین به رنگ ها سبب یکدست شدن رنگ می گردد و خاصیت ضد زنگ به آن می بخشد. ضمن اینکه برای جلوگیری از تشکیل کف در رنگ های بر پایه ی آب می توانید از لسیتین کمک بگیرید.

لسیتین سرشار از پروتئین و چربی است و برای غنی شدن خوراک دام ها ماه ای بسیار مناسب و ارزان می باشد. همچنین برای رشد آبزیان گزینه ای مناسب است.

در کل هر جایی که فاز چربی و آب وجود دارد و خواهان یکدست شدن مواد هستید و می خواهید از چسبندگی آن جلوگیری نمایید، لسیتین مایع گزینه ای فوق العاده مناسب می باشد.

خرید لسیتین مایع

لسیتین مایع برای سلامتی بدن چه مزایی دارد؟

لسیتین مایع نوعی چربی است و به افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد بدن کمک می کند. همچنین لسیتین به تقویت سیستم ایمنی بدن منجر می گردد و در روان شدن مخاط روده و بهبود فعالیت های روده ای نقش مؤثری دارد. ارتباط لسیتین با سلامتی کبد و بیماری های کلیوی مورد پژوهش قرار گرفته و به اثبات رسیده است. همچنین لسیتین حاوی اسید آمینه های ضروری مورد نیاز بدن می باشد. لسیتین برای برطرف کردن خستگی و تنظیم فشار خون بسیار مناسب است.

چنانچه گیاهخوار هستید می توانید لسیتین را به عنوان یک ماده ی غذایی سالم و ضروری در رژیم غذایی خود قرار دهید. پروتیئن موجود در سویا منبع غنی ویتامین های گروه B  شناخته می شود که در لسیتین سویا نیز یافت می شود.

خرید لسیتین مایع

نوسانات ارزی موجود در بازار و حضور واسطه ها سبب گردیده تا تفاوت های فاحشی از نظر قیمت و کیفیت لسیتین مایع به چشم بخورد که نگرانی های زیادی برای خریداران ایجاد نموده است. به همین علت در صدد شدیم فعالیت مجموعه ی خود را در راستای تأمین مواد اولیه ی مورد نیاز شما گسترش داده و به عنوان یک تأمین کننده ی بزرگ و معتبر در این راه قدم برداریم.

قیمت خرید لسیتین مایع با توجه به نوع برند، کشور تولید کننده ی محصول، وزن و میزان سفارش مشری متفاوت است. برای اطلاع از قیمت ها، ثبت سفارشات و خرید لسیتین مایع با بهترین کیفیت و قیمت مناسب می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین خرید آنلاین این محصول نیز برای شما عزیزان امکانپذیر می باشد که با بهترین بسته بندی و در سریع ترین زمان به دست شما خواهد رسید.

فراموش نکنید خرید مواد اولیه با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت یکی از ضروری ترین نکات در افزایش فروش و سود تجاری شما به شمار می رود. برای این منظور علاوه بر خرید لسیتین مایع می توانید برای سفارشات عمده ی خود در زمینه ی خرید انواع پودر کاکائو، روغن جایگزین کره کاکائو، پودر گوارگام ، پودر ثعلب، انواع پودر نارگیل چرب و خشک و سوربیتول با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با مجموعه ی ما در تماس باشید.

g

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
فهرست